Ktokolwiek widział opozycję. Najpiękniejsze bramki Diego

„Ani Strajk Kobiet nie chce iść pod rękę z opozycją, ani opozycja nie potrafi mówić językiem ulicy albo choćby atrakcyjnym dla protestujących” – mówi Zuzanna Dąbrowska, redaktorka „Rzeczpospolitej”.

Opublikowany w tym tygodniu sondaż Kantar dla TVN24 pokazuje poparcie dla Zjednoczonej Prawicy, czyli Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski na poziomie 27 procent. Na Koalicję Obywatelską głos oddałoby 25 proc. pytanych. Na trzecim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni – 14 proc. poparcia. W Sejmie znaleźliby się jeszcze politycy z list Lewicy – 8 proc. oraz Konfederacji – 7 proc. poparcia. „Opozycja zajmuje się cały czas swoimi wewnętrznymi sprawami, zmienić mogłoby to w tej chwili tylko ogłoszenie przedterminowych wyborów” – dodaje Dąbrowska.

W programie również Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy „Rzeczpospolitej” wspominający Diego Maradonę. „Widziałem na żywo te dwie bramki, które do dziś wszyscy pamiętają. Słynną rękę i jeszcze słynniejszy rajd przez połowę boiska. Wszystko w odstępie ledwie 4 minut” – mówi Stefan Szczepłek.

„Rzecz W Tym”, czwartek 26.11.2020 r.     

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot 1. AFP/Wojtek Radwański, fot 2. AFP

Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.