Luzowanie gospodarki, veto budżetu i przyszłość Brzęczka

Posłuchaj

Rząd w najbliższych dniach ma przedstawić plan luzowania obostrzeń w gospodarce, a przede wszystkim w handlu w okresie przedświątecznym. Taką deklarację złożył dziś premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu Rady Dialogu Społecznego. „Żadne, dalsze konkrety nie padły, ale prawdopodobnie handel wróci do stanu z października tego roku” – relacjonuje Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan. Przedsiębiorcy wystosowali również apel do premiera o wycofanie się z veta wobec budżetu UE i funduszu na rzecz odbudowy gospodarek europejskich po pandemii, a także o zgodę na dodatkowe niedziele handlowe do końca tego roku. Ale w obydwu przypadkach usłyszeli odpowiedź „nie”.

Gościem dzisiejszego programu jest również Stefan Szczepłek, dziennikarz sportowy „Rzeczpospolitej”, który komentuje ostatnie w tym roku występy piłkarskiej reprezentacji Polski. „Ja bym trenera Brzęczka nie zwalniał” – mówi Szczepłek.

„Rzecz W Tym”, czwartek, 19.11.2020 r.

Fot. 1 Fotorzepa/Jerzy Dudek, fot. 2 Shutterstock

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 23