PiS (s)traci większość. Polaków postrzeganie kościoła

– Proces rozpoczęty projektem ustawy o ochronie zwierząt, a kończący się dziś prawdopodobną utratą przez PiS większości w sejmie będzie kiedyś z pewnością omawiany na studiach politologicznych. Jarosław Kaczyński będzie teraz musiał ze wszystkimi się dogadywać – mówi Michał Szułdrzyński.

Dziś Lech Kołakowski, poseł Prawa i Sprawiedliwości obwieścił, że odchodzi z partii, a wraz z nim ma to zrobić jeszcze kilku innych. W drugiej części programu rozmowa z Tomaszem Krzyżakiem na temat badań opublikowanych wczoraj i dziś w „Rzeczpospolitej”, a dotyczących kościoła katolickiego w Polsce i oceny Jana Pawła II. Pozytywne noty za całość pontyfikatu papieża wystawia 83 proc. Polaków. Ale 51 proc. badanych uznaje, że działania podejmowane przez papieża Jana Pawła II były w walce z pedofilią niewystarczające. Natomiast obecne działania Kościoła w sprawach pedofilskich negatywnie ocenia 82 proc. badanych, a tylko 11 proc. ocenia je dobrze.

„Rzecz W Tym”, wtorek, 17.11.2020 r.

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. 1 Jerzy Dudek/Fotorzepa, fot. AdobeStock

Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.