Zbigniew Ziobro, praworządność i Unia Europejska

– Losy budżetu i funduszu na odbudowę wyjaśnią się w grudniu na szczycie przywódców Unii Europejskiej. Ale najprawdopodobniej zostanie osiągnięty kompromis, wyrażony w oficjalnej interpretacji zapisów, przeciw którym protestują Polska i Węgry – mówi Jędrzej Bielecki, komentując przyjęcie przez większość krajów wspólnoty reguły powiązania finansowania z praworządnością.

Tymczasem przyszłość UE stała się dziś po raz kolejny elementem rozgrywek w obozie Zjednoczonej Prawicy. Zbigniew Ziobro, szef Solidarnej Polski stwierdził, że straci zaufanie do premiera, jeśli ten zrezygnuje z veta wobec powiązania wypłat funduszy z praworządnością. – Ziobro myśli przede wszystkim o swojej przyszłości z perspektywy najbliższych wyborów parlamentarnych – komentuje Michał Kolanko.

„Rzecz W Tym”, poniedziałek 16.11.2020

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. 1 i 3 Fotorzepa/Jerzy Dudek, fot. 2 AdobeStock

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.