Pytania na dziś: o szczepionkę w Polsce i czyny kard. Dziwisza

Przyjmując optymistyczne założenia, że szczepionka zostanie dopuszczona do użytku, będzie jej wystarczająca ilość i będziemy potrafili ją przetransportować, to pierwsze szczepienia w Polsce mogą się wydarzyć w drugim kwartale przyszłego roku – mówi prof. Marcin Czech, lekarz epidemiolog. Zdaniem byłego wiceministra zdrowia szczepionka powinna być refundowana przez państwo, a same szczepienia… raczej obowiązkowe. Te słowa, to komentarz do informacji podanej przez koncerny Pfizer i BioNTech, że ich remedium na koronawirusa jest skuteczne w 90 procentach.

W drugiej części programu Tomasz Krzyżak, dziennikarz „Rzeczpospolitej” opowiada o tym, co przeczytał w opublikowanym przez Watykan raporcie, dotyczącym byłego kardynała Theodora McCarricka. W dokumencie dość często powtarza się nazwisko kardynała Stanisława Dziwisza, bohatera reportażu TVN24 „Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza”.

„Rzecz W Tym’, wtorek, 10.11.2020

Fot. 1 AdobeStock, fot. 2 Piotr Guzik/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.