Cieszyński wraca do rządu. „Opozycja to wykorzysta”

„Dla opozycji to będzie gratka, że ktoś kto ma taką skazę, jak zakup respiratorów od handlarza bronią, będzie w rządzie. Opozycja na pewno będzie to wykorzystywać i krytykować ministra” – tak o nominacji Janusza Cieszyńskiego na stanowisko sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński, dziś gościnnie komentujący najważniejsze wydarzenia ostatnich dni.

W podcaście również o zawiadomieniu złożonym przez Mariana Banasia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego, Joachimie Brudzińskim tłumaczącym kim są „hołota i popaprańcy”, porozumieniu PiS i Kukiz’15 oraz "małej stabilizacji" w sondażach.

„Rzecz W Tym” - środa 02.06.2021 r.   

Fot. Piotr Nowak/PAP

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.