A w Brukseli: Sputnik, Fidesz i pytanie o fundusz dla Polski

Plany Komisji Europejskiej dotyczące szczepień przeciwko koronawirusowi, czyli 70 proc. mieszkańców do końca lata, są realne. Dostawy zostaną wkrótce zwiększone, a problemem może być szybkość akcji szczepień – ocenia Anna Słojewska, korespondentka „Rzeczpospolitej” w Brukseli.

W programie również o wyjściu węgierskiej partii rządzącej Fidesz z frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPP) w Parlamencie Europejskim. A także o polskim Krajowym Programie Odbudowy na bazie europejskiego Funduszu. – Brak odniesień do kwestii wymiaru sprawiedliwości w założeniach polskiego programu raczej nie wstrzyma wypłaty środków. Może natomiast tak się stać, jeśli Fundusz Odbudowy nie zostanie ratyfikowany przez polski parlament – mówi Słojewska.

„Rzecz W Tym” – środa, 03.03.2021 r.

Fot. 1 AFP, fot. 2 Bloomberg, fot. Jakub Czermiński/Fotorzepa

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.