Gry Kaczyńskiego, meandry Hołowni i plan Morawieckiego

A co, jeśli to Jarosław Kaczyński się doigra, prowadząc swoje gry z koalicjantami? A nie Zbigniew Ziobro lub Jarosław Gowin – pytaniem komentuje relacje w Zjednoczonej Prawicy Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

W piątek Solidarna Polska pomogła w głosowaniu opozycji i minister kultury Piotr Gliński będzie musiał przedstawić informację o zasadach przyznawania rekompensat z Funduszu Wsparcia Kultury. Lista beneficjentów tego funduszu została przez ministerstwo kultury utajniona. – W głosowaniu SP pokazała nam figę. My damy po łapie – zapowiedział Ryszard Terlecki szef klubu parlamentarnego PiS. Tymczasem pojawił się pierwszy sondaż preferencji partyjnych, w którym wygrywa Polska 2050 Szymona Hołowni, z wynikiem 31,26% poparcia. – Poczekajmy na kolejne, ale kłótnie wokół PiS oraz meandrowanie Szymona Hołowni przynoszą efekty – komentuje Szułdrzyński.

W drugiej części programu Krzysztof Kowalczyk, kierownik działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” wyjawi, co wyczytał w Krajowym Planie Odbudowy.

„Rzecz W Tym” – poniedziałek, 01.03.2021 r.

Fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.