„A wiesz, najgorsze jest chyba to, że nie wiadomo co dziś robi ksiądz Stanisław S.”

Lektura materiałów zgromadzonych przez prokuraturę jest porażająca, nie jestem w stanie zacytować choćby zdania z zeznań tych dzieci. Dotykanie miejsc intymnych, było najdelikatniejszym – jeśli mogę tak powiedzieć – czynem dokonanym przez księdza Stanisława S. – mówi Tomasz Krzyżak, autor tekstu „Wszystkie ofiary księdza Stanisława S.” opublikowanego w „Rzeczpospolitej”.

Jak ustalili śledczy, znany radomski ksiądz, harcerz i karateka przez lata wykorzystywał seksualnie dzieci. Najmłodsza ofiara miała 9 lat, najstarsza 12. Do wykorzystywania seksualnego dochodziło w mieszkaniu księdza, a także podczas obozów harcerskich i sportowych, które organizował. – Dziś ksiądz S. nie odprawia mszy, nie jest w żadnej parafii, mieszka gdzieś w prywatnym mieszkaniu. I nie wiemy co robi. A powinien być chyba pod kuratelą władz kościelnych – mówi Tomasz Krzyżak.

„Rzecz W Tym” – 24.02.2021 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. Shutterstock

Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.