Sprawa ks. Dymera. „Moralny upadek Kościoła i polityki”

Pieniądze były jednym z głównych powodów pozycji ks. Andrzeja Dymera i gwarantem spokoju – mówi Michał Stankiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej”, który już w 2014 r. opisywał czyny i wpływy ks. Dymera. - To, co zobaczyliśmy, świadczy o moralnym upadku instytucji Kościoła katolickiego w Szczecinie – mówi natomiast Tomasz Krzyżak, również dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

Wczoraj telewizja TVN24 wyemitowała reportaż dotyczący seksualnego wykorzystywania nieletnich przez ks. Andrzeja Dymera. Szczecińscy biskupi wiedzieli o tym od 1995 r. Dzisiejszy poranek przyniósł informację o śmierci księdza Dymera, a popołudnie, że Państwowa Komisja do spraw wyjaśniania przypadków pedofilii, zakończyła postępowanie w sprawie w związku ze śmiercią duchownego.

„Rzecz W Tym” – wtorek, 16.02.2021 r.

Czytaj więcej: Nietykalny ksiądz Andrzej D.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. PAP

Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.