Sieroty po Trumpie. Transfery Hołowni

Donald Trump nie pozwoli o sobie zapomnieć. Tym bardziej, że nie ma nikogo w Partii Republikańskiej, kto mógłby go dziś zastąpić w roli lidera – mówi Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”. W weekend 7 senatorów z Partii Republikańskiej głosowało za impeachmentem Donalda Trumpa, a do przeważenia szali zabrakło 10 głosów. Trump zapowiedział od razu po decyzji amerykańskiego senatu, że jeszcze wszyscy o nim usłyszą.

A w drugiej części programu, Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”, komentuje transfer posłanki Koalicji Obywatelskiej Pauliny Hennig-Kloski do Polski 2050 Szymona Hołowni. – To umożliwi Hołowni utworzenie koła parlamentarnego, ale ta decyzja może nie być zrozumiała dla zwolenników Polski 2050 – komentuje Szułdrzyński.

„Rzecz W Tym” – poniedziałek, 15.02.2021 r.

Fot. 1 Nicholas Kamm / AFP, fot. 2 Jerzy Dudek/Fotorzepa

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.