Czy UE dostanie szczepionki, a Łukasz Piebiak fotel w KRS?

Komisja Europejska nie kryje swej wściekłości na koncern Astra Zeneca, za opóźnienie w dostawach szczepionek. Ale nie spodziewam się innych konsekwencji, na przykład wystąpienia na drogę sądową – mówi Anna Słojewska, korespondentka „Rzeczpospolitej” w Brukseli.

Wczoraj, jako jedyna dziennikarka z Polski, rozmawiała z Ursulą von der Leyen. Przewodnicząca KE zapewniała, że do końca lata zaszczepione zostanie 70 procent dorosłej populacji UE. Tymczasem w Polsce skończyły się właśnie terminy na szczepienia.

W drugiej części programu Wojciech Tumidalski, dziennikarz działu prawo w „Rzeczpospolitej” i Cezary Szymanek rozmawiają o pozwach przeciwko Skarbowi Państwa za lockdown, jakie wpłynęły do Prokuratorii Generalnej. – To było do przewidzenia i to jest najprawdopodobniej początek lawiny – mówi Tumidalski. Pytany natomiast, czy i w jaki sposób odpowiedziałby na apel Łukasza Piebiaka, byłego wiceministra sprawiedliwości o poparcie jego kandydatury do nowej KRS odpowiada…

„Rzecz W Tym” – wtorek, 02.02.2021 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot 1. Bloomberg/ Dursun Aydemir, fot. 2 Borys Skrzynski/Exclusive

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.