Pandemia dała nam czas

Czy koronawirus zmienił nasze postrzeganie czasu? Na co przeznaczyliśmy godziny zyskane choćby na dojazdach do pracy? Co na tym zyskali na przykład nasi bliscy? Czy potrafiliśmy ten czas dobrze wykorzystać? O tym rozmawiają Michał Szułdrzyński i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

„Boże Narodzenie – święto spotkania bezczasowej wieczności z wymierną teraźniejszością sprzyja refleksji nad czasem, którego, jak się wydaje, ostatnio nam przybyło” pisze filozof Łukasz Kobeszko w tekście „Czas dodany, czas odjęty”. Świąteczny magazyn otwiera zaś opowiadania Jana Maciejewskiego „Wigilia Heroda”, czyli Boże Narodzenie z niecodziennej perspektywy. A Michał Szułdrzyński rozmawia z działaczem katolickim i teologiem Jackiem Kaniewskim o tym, dlaczego „Księżom jest o wiele trudniej dojrzeć” – jak głosi tytuł wywiadu. Dlaczego kapłaństwo potrzebuje desakralizacji?

O nietypowym magazynie „Plus Minus” rozmawiają jego redaktorzy: Michał Szułrzyński i Michał Płociński. Nietypowym, bo ukazującym się tym razem w czwartek, a nie w sobotę. I nie jako samodzielny magazyn do znalezienia na sklepowych półkach, a jako dodatek do czwartkowej, wigilijnej „Rzeczpospolitej”.

Zapraszamy już w czwartek do kiosków i na rp.pl/plusminus

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.