Czy koronawirus zmienił nasze postrzeganie czasu? Na co przeznaczyliśmy godziny zyskane choćby na dojazdach do pracy? Co na tym zyskali na przykład nasi bliscy? Czy potrafiliśmy ten czas dobrze wykorzystać? O tym rozmawiają Michał Szułdrzyński i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

„Boże Narodzenie – święto spotkania bezczasowej wieczności z wymierną teraźniejszością sprzyja refleksji nad czasem, którego, jak się wydaje, ostatnio nam przybyło” pisze filozof Łukasz Kobeszko w tekście „Czas dodany, czas odjęty”. Świąteczny magazyn otwiera zaś opowiadania Jana Maciejewskiego „Wigilia Heroda”, czyli Boże Narodzenie z niecodziennej perspektywy. A Michał Szułdrzyński rozmawia z działaczem katolickim i teologiem Jackiem Kaniewskim o tym, dlaczego „Księżom jest o wiele trudniej dojrzeć” – jak głosi tytuł wywiadu. Dlaczego kapłaństwo potrzebuje desakralizacji?

O nietypowym magazynie „Plus Minus” rozmawiają jego redaktorzy: Michał Szułrzyński i Michał Płociński. Nietypowym, bo ukazującym się tym razem w czwartek, a nie w sobotę. I nie jako samodzielny magazyn do znalezienia na sklepowych półkach, a jako dodatek do czwartkowej, wigilijnej „Rzeczpospolitej”.

Zapraszamy już w czwartek do kiosków i na rp.pl/plusminus

Michał Płociński
Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Odcinek 197