Dokąd płynie młoda Polska

Czy to bunt przeciwko zaostrzaniu przepisów antyaborcyjnych, demonstracje antyrządowe, czy może jednak pokoleniowa rewolta? Jak na polityczne obudzenie młodych Polaków reagują starsze pokolenia? I jakie zmiany dla Zachodu przyniosą wybory w USA? O tym rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

W najnowszym magazynie „Plus Minus” o protestach po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego piszą: Michał Szułdrzyński, Tomasz Terlikowski i Piotr Zaremba. Czy to wyłącznie bunt przeciwko spodziewanemu zaostrzaniu przepisów chroniących życie poczęte? Co tak właściwie starszym pokoleniom chce przekazać młodzież, tak licznie obecna na demonstracjach? I czym różnią się poszczególne nurty, jakie wyłaniają się już po kilku tygodniach protestów?

Ameryka wybrała. Tylko wciąż nie wiadomo, kogo. O sytuacji politycznej we wciąż największym mocarstwie świata piszą Irena Lasota i Jędrzej Bielecki. Czy tak wyrównane wybory po tak gorącej kampanii przyniosą jakieś przesilenie? Co czeka w najbliższym czasie w Stany Zjednoczone, a także – cały świat zachodni? I dlaczego tak a nie inaczej na te wybory reagujemy my, w Polsce?

O tym wszystkim dyskutują redaktorzy „Plusa Minusa”.

Michał Płociński
Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Hubert Salik
Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.