Epidemia przemocy

Dlaczego pandemia koronawirusa przerodziła się nagle w wielką epidemię przemocy? Skąd bierze się ta agresja, problemy w kontaktach międzyludzkich, nagły wzmożenie przemocy domowej? O tym rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Wzrost liczby zgłaszanych przypadków przemocy domowej to problem, który dotyczy nie tylko Polski. W Stanach Zjednoczonych agresja wylewa się wręcz na ulicę, o czym w magazynie „Plus Minus”, weekendowym wydaniu „Rzeczpospolitej”, z USA donosi Aleksandra Słabisz.

Dlaczego nie potrafimy sobie radzić z bliskością? O tym opowiada Paula Włodarczyk, psycholog, konsultantka Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W tekście Anety Wawrzyńczak możemy zaś przeczytać, że mamy dziś do czynienia z dwoma równoległymi zjawiskami: z przemocą, która już wcześniej była obecna w domach, i nową, która pojawiła się wraz z kwarantanną. Kto jest najbardziej na nią narażony? Jak radzić sobie mogą z nią kobiety, dzieci i seniorzy?

O tym wszystkim dyskutują redaktorzy „Plusa Minusa”

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.