Świat młodych stanął na głowie

Jak pandemia wpłynie na najmłodsze pokolenie? Czy teraz młodzi zmienią nasz świat? Jak zmieni się sport? Czy bardziej brakuje nam wysiłku fizycznego czy jednak rozrywki, jaką dawał nam zawodowy sport? I co dalej z Trójką? Czy Program III Polskiego Radia podniesie się po aferze z piosenką Kazika? – o tym rozmawiają Hubert Salik i Michał Płociński.

Młodzi sami przyznają, że tym, co ich odróżnia od poprzednich pokoleń, jest wychowanie w erze internetu. Jak więc konieczność nauki zdalnej i ograniczenie kontaktów międzyludzkich z powodu epidemicznego kryzysu wpłynie na więzi międzypokoleniowe? Czy jeszcze mocniej je osłabi? A może, jeśli gospodarka przejdzie na tryb zdalny i dostosuje się bardziej do potrzeb najmłodszych, to starsze pokolenia jednak zbliżą się do nich, choćby pod względem trybu życia? Bo mimo, że pandemia minie, i tak możemy obudzić się po niej w zupełnie innym świecie.

Jak zmienia się sport? W mijającym tygodniu otwarto Orliki, ale gra na nich objęta jest licznymi obostrzeniami. Kolarstwo, dzięki trenażerom, przeniosło się po części do mieszkań. Bundesliga ruszyła bez kibiców, niedługo ruszy, również w ograniczonym wymiarze, ekstraklasa. Czy szybko przyzwyczaimy się do nowego oblicza sportu? I czy profesjonalny sport, który jest po prostu rozrywką, naprawdę jest nam niezbędny?

Dla ludzi urodzonych w latach 60. i 70. Lista Przebojów Trójki była zjawiskiem pokoleniowym. To pierwsze muzyczne okno na świat. Dlatego dla wielu Polaków zainteresowanych muzyką odejście Marka Niedźwieckiego, i to w takich okolicznościach, jest wydarzeniem niezwykle przykrym. Co czeka teraz radiową Trójkę? Czy władze Polskiego Radia mają na nią jakiś pomysł?

O tym wszystkim Hubert Salik i Michał Płociński rozmawiali w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.