Starość i sport w obliczu wirusa

Czy pandemia koronawirusa wyostrzy podział na młodych i starych? Jak w epidemicznym kryzysie odnajdują się ci najmocniej narażeni na śmiertelnego wirusa? I kiedy do naszych domów wrócą sportowe transmisje? Bo o stadionach pełnych fanów czy wyścigach kolarskich po zapełnionych kibicami ulicach na razie trudno marzyć. O tym Michał Płociński i Hubert Salik rozmawiają w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Jak społeczeństwa w dobie koronawirusa odbierają ludzi starszych? Czy ci mają prawo czuć się traktowani jako społeczny balast? Bo choć w jednych krajach do ich dramatu podchodzi się z większą wrażliwością, to w innych traktuje się go jako konieczny koszt, który trzeba ponieść po to, by system mógł normalnie funkcjonować.

Młodym też trudno odnaleźć się w świecie, który stał się daleki od tego jedynego, który znali dotychczas. Kogo więc mocniej dotkną pandemia i kryzys – młodych czy starych? Kto jest lepiej przygotowany na zmiany?

A na deser sport. Mimo przeciwności losu Francuzi ani myślą odwoływać Wielką Pętlę. Tour de France to dla nich coś więcej niż wyścig kolarski. Czy jest możliwe, by zmagania zawodowców powróciły w najbliższym czasie? A może kryzys oznacza koniec sportu, jaki znamy?

O tym wszystkim w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.