Czego możemy się nauczyć od Koreańczyków?

Dlaczego miliony młodych ludzi na całym świecie słuchają k-popu? Jean Vanier i Harvey Weinstein – różni ludzie, podobne nadużywanie władzy. Kim są kluczowi sztabowcy najważniejszych kandydatów w wyborach prezydenckich? O tym rozmawiają Hubert Salik i Michał Szułdrzyński w najnowszym podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Czy powinniśmy uczyć się od Koreańczyków, jak sprzedać własną kulturę w masowy sposób? A może właśnie z kulturą nie ma to za wiele wspólnego – to po prostu doskonale uszyty produkt schlebiający masowym gustom? K-pop, światowy fenomen, ma również tysiące fanów w Polsce. Opowiadają Anecie Wawrzyńczak, skąd wzięła się ich fascynacja.

Tomasz Terlikowski o władzy i mistyce, czyli o Jeanie Vanier, charyzmatycznym liderze wspólnoty „Arka”, zajmującej się niepełnosprawnymi umysłowo, który miał molestować kobiety. To lekcja, która uczy nas dlaczego charyzma nie powinna nam przesłaniać moralności.

Michał Szułdrzyński i Hubert Salik

A poza tym w „Plusie Minusie: Marzena Tarkowska o Harveyu Weinsteinie, seksualnym drapieżcy, upadłym magnacie filmowym; Michał Kolanko o tym, kim są ludzie kierujący kampaniami najważniejszych kandydatów w wyborach prezydenckich; Barbara Hollender o wiecznie młodej Helen Mirren, królowej brytyjskiego kina i Janusz Pindera o wielkim powrocie Tysona Fury’ego, który podniósł się z depresji i alkoholizmu i odniósł kolejny sukces w ringu.

O tym wszystkim w najbliższym „Plusie Minusie” oraz podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” rozmawiają Hubert Salik i Michał Szułdrzyński.

Hubert Salik
Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.