Ludobójstwo, o którym nie wolno zapomnieć

19 kwietnia przypada 80. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Jak zmienia się pamięć o tej zbrojnej walce? Czy traktujemy ją już jako naszą wspólną historię? Jak mit Żydowskiej Organizacji Bojowej wpłynął na ideowe fundamenty państwa Izrael? I czy bez powstania w getcie byłoby powstanie warszawskie? O tym rozmawiają Michał Płociński i Michał Szułdrzyński.

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.