Kobe Bryant, koronawirus i prawica, która odchodzi od Boga

Jak powstaje „Plus Minus”, weekendowe wydanie „Rzeczpospolitej”? Skąd czerpiemy pomysły? O tym rozmawiają w pierwszym odcinku podcastu „Posłuchaj, Plus Minus” jego redaktorzy – Michał Płociński i Hubert Salik.

W podcaście usłyszycie o laicyzującej się europejskiej i polskiej prawicy, która odchodzi od religii na rzecz politycznej skuteczności. Mówimy też o tym, czemu koronawirus 2019 nCoV nie jest najgorszą epidemią, która mogła się nam przytrafić. Wspominamy również Kobego Bryanta, którego tragiczna śmierć wstrząsnęła kibicami na całym świecie.

O wszystkim tym możecie przeczytać w sobotnim „Plusie Minusie” i posłuchać w podcaście weekendowego magazynu „Rzeczpospolitej”.

Michał Płociński i Hubert Salik
Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.