Przyszłość Rosji jest w rękach Ukraińców

Jeśli Rosja dostanie w kość na froncie, jeśli Ukraińcy wyzwolą wszystkie terytoria, zachwieje to reżimem Putina – ocenia dr Bartłomiej Gajos z Centrum Mieroszewskiego w rozmowie z Michałem Płocińskim.

Rosyjskie społeczeństwo jest w głębokiej depresji – albo w większości popiera wojnę, albo nie reaguje na to, co się dzieje, co oznacza moim zdaniem przyzwolenie. Tych, którzy mają jednoznaczne poglądy, jest niewielu, zazwyczaj to osoby z wielkich miast – mówi dr Bartłomiej Gajos.

Czy rosyjska opozycja demokratyczna ma pomysł na przyszłość? Jak rosyjska gospodarka dostosowała się do sankcji? Czy czeka ją krach? Czy jest potencjał buntu w rosyjskim społeczeństwie? Czy jest ono amorlane? Jak ludzie rosyjskiej kultury zareagowali na wojnę w Ukrainie? Co może się wydarzyć w Ukrainie w najbliższym czasie? Na te pytania odpowiada gość podcastu „Posłuchaj, Plus Minus”.

„To wojna Rosjan, a nie tylko Putina” – rozmowa z dr Bartłomiejem Gajosem z kwietniowego wydania magazynu „Plus Minus”.

Fot. Yuri KADOBNOV / AFP

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.