Chorzy na samotność

Coraz więcej badań potwierdza: mamy problem z samotnością. Potęgują i przyspieszają go dwa zjawiska: trwająca od ponad dwóch i pół roku pandemia koronawirusa i sytuacja gospodarcza, inflacja, kryzys i złe prognozy na 2023 rok – mówi Michał Dobrołowicz, dziennikarz RMF FM, publicysta „Plusa Minusa”, doktor socjologii, w rozmowie z Michałem Płocińskim.

W podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” również o tym, jak pandemia wzmogła indywidualizm, dlaczego coraz więcej uwagi poświęcamy przedmiotom i technologiom, w jaki sposób na samotność mogą wpłynąć problemy gospodarcze, czy pokolenie Z jest bardziej samotne oraz jak walczyć z poczuciem osamotnienia w pracy.

Michał Płociński i Michał Dobrołowicz w studio podcastowym "Rzeczpospolitej"

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Szef działu opinii „Rzeczpospolitej”, redaktor prowadzący codziennego wydania i redaktor weekendowego magazynu „Plus Minus”. Absolwent politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 2011 r. w „Rzeczpospolitej”. Od 2007 r. pisze o polityce, sprawach społecznych i przemianach cywilizacyjnych. Bardzo uważnie śledzi debatę publiczną. Prowadzi w Radiu Kampus audycję muzyczną „Rap Sesja” (od 2009 r.) oraz poranne pasmo „Kapitan Poranek”. Miał autorski cykl rozmów „My, Polacy” w Programie 3 Polskiego Radia oraz współprowadził audycję „O wszystkim z kulturą” w Programie 2 Polskiego Radia. Prowadzący podcastów „Rzeczpospolitej”, w tym „Rzecz w tym”.