Pół Ameryki wciąż kocha Trumpa. Wielką Brytanię też czeka teraz taka polaryzacja?

O ile monarchia była czynnikiem stabilizującym w Wielkiej Brytanii i całej Wspólnocie Narodów, o tyle tej stabilizacji politycznej po drugiej stronie oceanu nie widać. Otwartym pozostaje pytanie, czy te różnice w społecznym mirze i poziomie klasy politycznej nie były spowodowane tym, że po jednej stronie stała trwałość pisana przez setki lat, a którą utożsamiała Elżbieta II. Z drugiej strony mamy zaś państwo, które jest oparte przede wszystkim na nieograniczonej wolności jednostki – ocenia Hubert Salik w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

Hubert Salik i Michał Płociński zastanawiają się jaka przyszłość czeka monarchię brytyjską po śmierci królowej Elżbiety II i jaki wpływ jej odejście będzie miało na stabilność Królestwa. Rozmawiają również o tym, jakie problemy dzielą teraz USA, jak wygląda sytuacja gospodarcza kraju oraz jak Ameryka i Europa radzą sobie z problemem imigrantów.

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.