Koniec pewnej Rosji

Putin został ulepiony na wzór Stirlitza, bohatera radzieckiej popkultury, dlatego że nie było naturalnego i oczywistego następcy Jelcyna. Za czasów radzieckich zmiany na Kremlu dokonywały się inaczej, na uboczu, przyklepywane w zaciszu gabinetów przez zjazdy partii. A Nowa Rosja lat 90. nie wykształciła mechanizmu sukcesji. Trzeba było coś wymyślić – mówi Zuzanna Dąbrowska w rozmowie z Michałem Płocińskim.

Zuzanna Dąbrowska w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus” opowiada również o tym, jakiego historycznego władcę Rosjanie wskazali w badaniach jako następcę Jelcyna, jak wyglądały poszukiwania nowego prezydenta Rosji, dlaczego na początku wierzono Putinowi oraz czy w Rosji są jeszcze aktywiści w mediach społecznościowych i jak można uciec przed cenzurą.  

W drugiej części programu fragment rozmowy, którą Michał Płociński przeprowadził z Kateryną Suchomłynową, radną Mariupola, ratowniczką medyczną. To apel do społeczności międzynarodowej oraz rozmowa o marzeniach Ukraińców.

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.