Wielki powrót pisma obrazkowego

Na naszych oczach dokonuje się wielka zmiana: język, na którym wychowały się nowe pokolenia, staje się językiem cyfrowym. A dzięki temu historia zatoczyła koło. Po tym, jak nasza cywilizacja stworzyła komunikację słowem i pismem, wracamy do pisma obrazkowego. W kodzie językowym młodych największe znaczenie mają emocje, które domyślnie przypisywane są pewnym znakom i symbolom. A o jedność w ich odczytywaniu coraz trudniej. O tym, jak zmieniła się nasza komunikacja, w kolejnym docinku podcastu „Posłuchaj, Plus Minus”, rozmawiają Michał Płociński i Hubert Salik.

Ilustracja: Konrad Siuda

Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.