Haker nasz pan?

Jak ocalić prywatność w sieci? Dlaczego każdy z nas powinien zacząć poważnie traktować kwestię cyberbezpieczeństwa? I czy dobrze zapowiadająca się polityczna kariera Michała Dworczyka właśnie legła w gruzach? O tym dyskutują Hubert Salik i Michał Płociński w podcaście „Posłuchaj, Plus Minus”.

„Do cyberataku nie potrzeba superhakera, który w ciemnej piwnicy znajduje luki w szeregu zielonych zer i jedynek na ekranie swojego komputera. Najsłabszym elementem systemu nie jest bowiem komputer i oprogramowanie, lecz obsługujący go człowiek” – pisze Artur Bartkiewicz w tekście pod tytułem „Cyberbezradni, czyli nie być jak Michał Dworczyk”.

Na czym polega „phishing” i dlaczego dajemy się na niego łapać? Czy w starciu z hakerami jesteśmy na straconej pozycji? Jakie błędy popełnił Michał Dworczyk, że stał się ofiarą cyberprzestępców? Jak każdy z nas może chronić swoją prywatność w sieci? I dlaczego nie można myśleć, że mnie tam włamanie na konto nie grozi, bo co niby by mieli ode mnie wykraść…

O tym wszystkim rozmawiają redaktorzy magazynu „Plus Minus”.

Michał Płociński
Prowadzący

Redaktor „Plusa Minusa”, dziennikarz społeczno-polityczny i kulturalny. Radiowiec, hip-hopowiec i zapalony kibic sportowy. Pisze o zmianach cywilizacyjnych. Od studiów filozoficznych i politologicznych śledzi świat idei. Robi wywiady, recenzuje kulturę popularną i prowadzi audycję muzyczną „Rap Sesja” w warszawskim Radiu Kampus.

Hubert Salik
Prowadzący

Redaktor prowadzący „Plusa Minusa”, zapalony kibic koszykówki. Dziennikarz społeczno-ekonomiczny. Uważa, że motorem zmian społecznych są motywacje ekonomiczne, a cywilizację pcha do przodu to samo, co ją równocześnie degeneruje - niepohamowane ego jednostek.

Haker nasz pan?
Odcinek 69