Wrzenie senatu. Gotuje się na opozycji i w PiS

Posłuchaj

W kuluarach Senatu wrze. Głosy o końcu opozycyjnej współpracy, a co za tym idzie większości w izbie, mieszają się z tymi o problemach w klubie Prawa i Sprawiedliwości.

A do tego jeszcze dochodzą te o możliwej współpracy PSL z PiS w zamian za pozbycie się Zbigniewa Ziobry z rządu i Solidarnej Polski z sejmowej większości.

W której również – jak mówią Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński – spokoju nie ma. Schowany na ulicy Nowogrodzkiej i/lub w gabinecie wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosław Kaczyński ma podobno jeszcze w tym miesiącu się pokazać i publicznie opisać los Zjednoczonej Prawicy.  

Słuchaj na kanale „Rzeczpospolita: Audycje” na iTunesSpotifyaCastGoogle PodcastsStitcher.

Fot. Jerzy Dudek

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Odcinek 184