To kalendarz zabił samorząd w kampanii samorządowej

W ostatnim przed wyborami samorządowymi odcinku podcastu "Polityczne Michałki" Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko podsumowywali samą kampanię samorządową.

Było w niej niewiele samorządu. Polityka, sprawy ogólnokrajowe, kwestie bezpieczeństwa a przede wszystkim kalendarz po wyborach do Sejmu zabiły tematy samorządowe - mówił Michał Kolanko.

Rozmówcy omawiali też powyborcze scenariusze oraz to, jak wygląda trasa Trzeciej Drogi po wschodniej Polsce.

Liderzy Trzeciej Drogi są w dobrych nastrojach. Trzecia Droga stawia poza sprawami samorządu na takie tematy jak obniżenie składki zdrowotnej. Widać, że to rezonuje wśród przedsiębiorców - mówił Michał Kolanko, który relacjonuje "w terenie" kampanię Trzeciej Drogi.

PAP, Michał Meissner

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.