PiS zabrakło społecznego słuchu i empatii

PiS coraz bardziej idzie wbrew opinii społecznej i przekonaniom własnych wyborców – oceniają Michał Kolanko i Michał Szułdrzyński w podcaście „Polityczne Michałki”.

Śmierć 30-letniej Izabeli na porodówce w Pszczynie wywołała falę protestów. Bliscy odpowiedzialnością za śmierć kobiety obarczają nie tylko szpital, ale także wydany rok temu wyrok TK.  – W sprawie niemal całkowitego zakazu aborcji PiS jest przeciw emocjom społecznym. Nawet duża część wyborców partii rządzącej uważa obecny status quo za nieakceptowalny – mówi Michał Szułdrzyński. – Głosu z szeroko rozumianej prawej strony w tej sprawie udzielił Krzysztof Bosak, posłowie Konfederacji i Ordo Iuris. PiS nie miał na ten temat prawie nic do powiedzenia – dodaje.

W podcaście również o tym, czy PiS odda patriotyczną narrację Robertowi Bąkiewiczowi, jaki wpływ będą miały relacje i konflikty o sądownictwo z TSUE i KE na polską scenę polityczną, o niefortunnych wypowiedziach polityków partii rządzącej na temat inflacji oraz czy budowa muru na granicy polsko-białoruskiej przełoży się na sondaże.

fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.