„Ucho Prezesa o Tusku? Jest codziennie o 19.30”

„Ostatnio zaczepił mnie pewien pan – chyba zwolennik Jarosława Kaczyńskiego – slowami, bym zrobił Ucho Prezesa o Donaldzie Tusku. Poleciłem mu więc oglądanie TVP o godzinie 19.30, jeśli odczuwa brak satyrycznych programów o szefie Platformy Obywatelskiej. Chyba nie spodobała mu się odpowiedź” – Robert Górski i Mariusz Cieślik zapraszają na cotygodniowy, satyryczny przegląd wydarzeń.  

„Pokojowy Nobel dla WOŚP i Grety Thunberg” – mówią Górski & Cieślik na wieść, że do Komitetu Noblowskiego wysłano list, w którym 37 senatorów zaapelowało o nominację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. Dokument miał wysłać marszałek izby Tomasz Grodzki.

„Bardzo łatwo kogoś oskarżyć o najcięższe przewiny. Trzymajmy więc język za zębami, aby nie obrażać ludzi” – czyli Górski & Cieślik o oświadczeniu Radosława Sikorskiego, iż „przyjmuje przeprosiny Jarosława Kaczyńskiego za nazwanie mnie »zdrajcą dyplomatycznym«” po tym, jak prezes PiS dokonał wpłaty 50 tys. zł. na Siły Zbrojne Ukrainy. Wcześniej sąd przyznał Sikorskiemu od Kaczyńskiego kwotę ponad 700 tys. zł na pokrycie kosztów opublikowania w jednym z portali przeprosin.

„Ludzie zawsze szukają trzeciej furtki, a na końcu orientują się, że i tak trzeba się opowiedzieć za lub przeciw Kaczyńskiemu” – Górski & Cieślik o wynikach badania SW Research, przeprowadzonego dla ruchu Tak! Dla Polski z którego wynika, że samorządowcy mogą w wyborach liczyć na dwucyfrowy wynik – gdyby ich lista była liczona osobno.

„A nie można już na naszej zachodniej granicy wprowadzić takich obostrzeń?” – pytają Górski & Cieślik czytając plany władz Warszawy, która chce wprowadzić Strefę Czystego Transportu z zakazem wjazdu do centrum miasta. Jej pierwszy etap ma zacząć się już w połowie 2024 r. i objąć pojazdy starsze niż 27 lat dla „benzyniaków” i 18 lat dla „diesli”.

Prowadzący

Robert Górski, satyryk, pomysłodawca serii komediowej "Ucho Prezesa"

Prowadzący

Mariusz Cieślik, stały publicysta „Rzeczpospolitej”, scenarzysta, satyryk i pisarz