PiS na gwałt szuka nowego tematu rozmów Polaków.

„Oczywista oczywistość, że Prawo i Sprawiedliwość chce jak najszybciej zmienić agendę tematów, którymi żyją wyborcy. Zapowiadana na weekend prezentacja Nowego Ładu była obarczona ryzykiem, że projekt trafi w próżnię” – mówią Michał Szułdrzyński i Michał Kolanko.

W publicystycznym podsumowaniu politycznych wydarzeń tygodnia zwracają uwagę na fakt, że dziś najczęściej zadajemy sobie pytania o termin szczepień lub kiedy znikną obostrzenia związane ze wzrostem zakażeń koronawirusem, a nie o to co będzie na przykład w 2025 roku.. „Gdy dodamy do tego sprawę Daniela Obajtka oraz kolejną eskalację konfliktu w samym PiS i koalicji Zjednoczonej Prawicy, wychodzi komplet problemów rządzących” – komentują Szułdrzyński i Kolanko.

Foto: Jerzy Dudek

Zastępca Redaktora Naczelnego „Rzeczpospolitej”, szef magazynu „Plus Minus”, weekendowego wydania „Rz”. Absolwent studiów magisterskich i doktoranckich na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie zajmował się głównie myślą polityczną, politykę lubi, obserwuje, opisuje i komentuje chętnie do dziś. Szczęśliwy mąż jednej żony i ojciec pięciu córek.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.