Czyj szus jest lepszy? Politycy PiS a obostrzenia

Posłuchaj

Zachowanie Jadwigi Emilewicz, byłej wicepremier jest karygodne – mówią zgodnie Bogusław Chrabota i Jacek Nizinkiewicz. A Cezary Szymanek dodaje, że obóz rządzący traci moralne prawo do pouczania kogokolwiek, jak powinien funkcjonować w czasie pandemii.

Jak ujawniła telewizja TVN24 trzej synowie Jadwigi Emilewicz na początku stycznia wzięli udział w zgrupowaniu narciarskim i korzystali ze stoku, choć nie mieli uprawniających do tego licencji PZN. Licencje miały zaś pojawić się w wykazie Polskiego Związku Narciarskiego dopiero po tym, jak dziennikarze o nie spytali. Była wicepremier odpowiada, że jej dzieci trenują narciarstwo, a sama nie naruszyła rozporządzenia o zamknięciu stoków.

Wcześniej jednak Bogusław Chrabota, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, wspomina Pawła Adamowicza, zamordowanego dwa lata temu prezydenta Gdańska. – Zadziwiający jest brak procesu w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza. Podobnie jak wszystko co się do tej pory wydarzyło wokół Stefana W., który dwa lata temu zaatakował nożem prezydenta Gdańska  – mówi Chrabota.

„Rzecz W Tym” – środa, 13.01.2021 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 45