Dwa lata po zabójstwie P. Adamowicza. Nienawiść ma się dobrze

Posłuchaj

Brak procesu mordercy Pawła Adamowicza jest bulwersujący. A nienawiść – wbrew nadziejom z tamtych dni – jest cały czas w przestrzeni publicznej. I ma się dobrze dzięki politykom, TVP i mediom tożsamościowym – mówi Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej”.

Dwa lata temu (13.01.2019) w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku został zaatakowany prezydent Paweł Adamowicz. Dzień później zmarł wskutek odniesionych ran. Sprawca zamachu Stefan W. jest w zamknięciu, na kolejnej już obserwacji psychiatrycznej. Tymczasem rodzina, przyjaciele i znajomi zamordowanego Pawła Adamowicza apelują o niezwłoczne rozpoczęcie procesu zabójcy prezydenta.

„Rzecz W Tym”, wtorek 12.01.2021 r.

Słuchaj audycji „Rzecz W Tym” w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. Fotorzepa, Robert Gardziński

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 44