Migalski o rządach PiS: Będzie jak jest, albo bardziej

Posłuchaj

Zarówno z wydarzeń, jak i ze słów jakie padają na polskiej scenie politycznej, nic nie wynika. Będzie jak jest, albo bardziej. PiS, a raczej koalicja Zjednoczonej Prawicy, będzie rządzić zgodnie z planem do 2023 roku. Może to przerwać tylko konflikt w koalicji – prognozuje profesor Marek Migalski, politolog z Uniwersytetu Śląskiego.

Komentując ostatnie tygodnie, gdy głównym tematem było polskie weto wobec unijnego budżetu i funduszu odbudowy w związku z zasadą praworządności, a co za tym idzie kwestia naszego członkostwa w Unii Europejskiej, prof. Migalski mówi: „Różne postawy Kaczyńskiego, Morawieckiego, Gowina i Ziobry zaspokoiły potrzeby różnych grup. A to przełożyło się na ogólny, wspólny wynik. Notowania Zjednoczonej Prawicy będą raczej rosły”.

„Rzecz W Tym”, środa 16.12.2020 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. archiwum prywatne

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 37