Rosiak i Siemionczyk. Dziennikarze nie tylko jednego roku

„Dziennikarstwo partyjne, czy też kierowane jakąś ideologią nie jest dziennikarstwem. Mam ten luksus, że mogę dziś wykonywać ten zawód w zgodzie nie tylko ze swoimi wartościami, ale i moich słuchaczy, którzy sami z siebie płacą za moją pracę” – mówi Dariusz Rosiak, autor audycji „Raport o stanie świata”.

Rosiak został wybrany Dziennikarzem Roku 2020 w głosowaniu redakcji z całego kraju w konkursie organizowanym przez magazyn „Press”. Dziennikarzem Ekonomicznym Roku 2020 został natomiast Grzegorz Siemionczyk z redakcji „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”. „Dobre, wartościowe i merytoryczne dziennikarstwo będzie zawsze w cenie. I zawsze będzie miało wielu odbiorców” – mówi Siemionczyk.

„Rzecz W Tym”, środa 09.12.2020 r.  

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.