Seks, Bruksela i praworządność

„Obyczajowy skandal z udziałem eurodeputowanego Jozsefa Szajera nie będzie miał żadnego wpływu na pozycję Fideszu na Węgrzech, ani na złagodzenie tonu w sprawie veta wobec unijnych funduszy” – komentuje dr Dominik Hejj, szef serwisu kropka.hu i współpracownik Instytutu Europy Środkowej oraz UKSW.

W weekend policja w Brukseli przerwała sexparty w piwnicy baru gejowskiego, zorganizowane mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Ale nie to jest w tym wszystkim… najciekawsze, a osoba eurodeputowanego i to co robi w Brukseli w zestawieniu z tym, co robił na Węgrzech.

W drugiej części programu rozmowa z Wojciechem Tumidalskim, dziennikarzem „Rzeczpospolitej” o rozumieniu przez Polskę słowa „praworządność” przez pryzmat rozprawy przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dotyczącej nieuznawanej przez Sąd Najwyższy Izby Dyscyplinarnej. A także próba zrozumienia ile dni jest w słowie „niezwłocznie” w rozumowaniu rządu Mateusza Morawieckiego.

„Rzecz W Tym”, środa 02.12.2020 r.

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

fot 1. European Union – Source : EP/ Genevieve ENGEL , fot. AdobeStock

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.