Weto wobec Kaczyńskiego. Igrzyska ministra Sasina

Posłuchaj

„Wewnątrz PiS coraz częściej pojawiają się głosy, że Jarosław Kaczyński nie powinien stać na pierwszej linii politycznego sporu” – mówi Michał Kolanko.

To komentarz do sondażu, w którym prawie 70 proc. Polaków opowiedziało się za ustąpieniem Kaczyńskiego ze stanowiska wicepremiera ds. bezpieczeństwa. Badanie przeprowadził Kantar na zlecenie TVN i TVN24. „Ale gdyby w sejmie głosowany był wniosek o wotum nieufności wobec Kaczyńskiego, nie miałby żadnych szans na przejście” – dodaje Kolanko, prognozując, że zapewne ów wniosek skończy swój żywot w sejmowej „zamrażarce”. Na etapie pomysłu są również Igrzyska Europejskie, które jak chce rząd miałyby odbyć się w Krakowie w 2023 roku. Nad ich organizacją czuwa minister Jacek Sasin. „Rozsądnie byłoby tych zawodów nie organizować. Nikt, poza Polską, tej imprezy sportowej nie chce” – komentuje Kamil Kołsut, dziennikarz działu sportowego „Rzeczpospolitej”. Poprzednie Igrzyska Europejskie organizowały Azerbejdżan i Białoruś.

„Rzecz W Tym”, środa, 25.11.2020 r.

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 26