Po manifestacji w Dniu Niepodległości: dość barbarzyństwa

Posłuchaj

Ranni, zatrzymani, liczenie strat – tak można w skrócie, ale i niczego nie pomijając, podsumować nielegalny marsz na ulicach Warszawy w dniu Święta Niepodległości.

Odpowiedzialność za zajścia w stolicy – jak konkludują dziennikarze „Rzeczpospolitej” – ponoszą bezpośrednio organizatorzy zgromadzenia i pośrednio rząd, a w szczególności wicepremier Jarosław Kaczyński, szef komitetu ds. bezpieczeństwa. Zuzanna Dąbrowska, Bogusław Chrabota, Michał Szułdrzyński i Jacek Nizinkiewicz w rozmowie z Cezary Szymankiem apelują również o wykreowanie nowej tradycji świętowania, która byłaby wspólna dla wielu środowisko i przede wszystkim bezpieczna.

„Rzecz W Tym”, czwartek, 12.11.2020 r.

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. Jakub Czermiński / Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 19