PiS chce wszystko przeczekać. I protesty, i epidemię

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie zostało wciąż opublikowane. A sejm przesuwa swoje posiedzenie o 2 tygodnie. „Bardziej skłaniam się do tego, że PiS nie ma w ogóle strategii działania na obecne czasy, niż, że chce przeczekać protesty” – mówi Zuzanna Dąbrowska. Tymczasem kolejny sondaż, tym razem opublikowany dziś przez „Rzeczpospolitą” wskazuje na duży spadek poparcia dla Zjednoczonej Prawicy. W porównaniu do maja ubiegłego roku o 12 punktów procentowych. „Czy to będzie trwały trend mogą potwierdzić dopiero kolejne badania, ale nie ulega wątpliwości, że zmiana w świadomości wyborców już się dokonuje. Protesty szybko nie ustaną” – ocenia dr Jacek Kucharczyk, szef Instytutu Spraw Publicznych.

„Rzecz W Tym”, wtorek, 03.11.2020 r.

Goście:
Zuzanna Dąbrowska – redaktor działu politycznego „rzeczpospolitej”dr Jacek Kucharczyk – socjolog, szef Instytutu Spraw Publicznych  

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot 1. AFP, fot. 2 Fotorzepa/Jerzy Dudek, fot. 3 AdobeStock

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.