W Polsce: „PiS ma odejść, opozycja się nie wtrącać”. W USA: wybory

Rada Konsultacyjna przy Ogólnopolskim Strajku Kobiet pisze postulaty i kompletuje skład. Mateusz Morawiecki apeluje zaś o rozmowy. „Protesty są problemem całej klasy politycznej. Ulica chce końca władzy Prawa i Sprawiedliwości, a od opozycji oczekuje, aby się nie wtrącała” – mówi Jacek Nizinkiewicz. A jutro w Stanach Zjednoczonych Ameryki wybory prezydenckie. „Sondaże pokazują zwycięstwo Joe Bidena, ale wielu wyborców Donalda Trumpa nie przyznaje się, że na niego głosuje” – komentuje Jędrzej Bielecki. I próbuje opisać przyszłość w zależności od tego kto wygra, Biden czy Trump.

„Rzecz W Tym”, poniedziałek 02.11.2020 r.

Goście:

Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz działu politycznego „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. AFP

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.