Sejm: opozycja też winna pandemii. Mińsk: wszyscy już marzą o wolności

„Z punktu widzenia Zjednoczonej Prawicy, lista winnych dramatycznej sytuacji w związku z pandemią koronawirusa dziś powiększyła się o opozycję” – to komentarz Michała Szułdrzyńskiego do przesunięcia o jeden dzień obrad Sejmu. Posłowie mieli się dziś zająć się projektem ustawy dotyczącym przeciwdziałania sytuacjom kryzysowym związanym z Covid-19. Propozycje zmian trafiły do izby wczoraj późnym popołudniem. Opozycja chciała jednak więcej czasu na analizę projektu i wygrała głosowanie dotyczące przerwy w obradach Sejmu. Tymczasem w Polsce z kolejną wizytą jest Swietłana Cichanouska. „To pokazuje jak ważna jest Warszawa dla demokratycznej opozycji na Białorusi. A tam determinacja jest ogromna. O wolności rozmawiają już wszyscy” – mówi Rusłan Szoszyn. Cichanouska zapowiedziała, że ogłosi ogólnokrajowy strajk, jeżeli do 25 października włącznie Alaksandr Łukaszenka nie ustąpi.

„Rzecz W Tym” we wtorek, 20.10.2020. Gośćmi są Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” i Rusłan Szoszyn, dziennikarz działu zagranicznego „Rzeczpospolitej”.

Słuchaj audycji na iTunes, Spotify, aCast, Google Podcasts, Stitcher.

Fot. 1 Twitter/Sejm RP, fot. 2 tsikhanouskaya2020.by

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.