„Słowa Terleckiego były… [epitet]. Powinien odejść”

„Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki podważył polską rację stanu, utożsamił interes PiS z państwowym, a tak po ludzku, wypowiedział obrzydliwe słowa” – Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” komentuje piątkową wypowiedź marszałka.

Swiatłana Cichanouska, była kandydatka na prezydenta Białorusi, spotkała się m.in. z prezydentem RP Andrzejem Dudą i prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Zapowiedziany został również jej udział w Campus Polska, wydarzeniu organizowanym przez Trzaskowskiego. Zdaniem wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego z PiS, jeśli Cichanouska „chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce”, to „niech szuka pomocy w Moskwie”.

„Rzecz W Tym” – poniedziałek, 07.06.2021 r.

Fot. 1 PAP/Maciej Kulczyński, fot. 2 Marian Zubrzycki/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.