Maksymowicz odchodzi z klubu PiS. „Będą kolejni”

„W kuluarach Sejmu mówi się o co najmniej kilku osobach, które zamierzają odejść z Klubu Parlamentarnego PiS” – tak Michał Kolanko komentuje dzisiejszą decyzję prof. Wojciecha Maksymowicza, związanego z Porozumieniem.

Były wiceminister nauki w rządzie Mateusza Morawieckiego opuścił klub PiS po tym, gdy resort zdrowia zarządził kontrolę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jej powodem są doniesienia o „nieetycznych eksperymentach”, które miał nadzorować Maksymowicz. On sam mówi, że „pula mojej skłonności do kompromisu skończyła się”.

„Rzecz W Tym” – środa, 14.04.2021 r.

fot. tv.rp.pl

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.