Ekolodzy i biznes do Morawieckiego: sam nie rozdawaj euro

Obawiamy się wykorzystania środków z funduszu odbudowy UE na wsparcie niskiej jakości projektów, które powstaną ponad naszym głowami – mówi Mirosław Proppe, szef WWF Polska.

Ponad 20 organizacji społecznych, ekologicznych i pracodawców wystosowało dziś list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym apelują o zaproszenie do rozmowy o celach, na które powinny zostać wydane miliardy euro ze specjalnego funduszu, powołanego na rzecz odbudowy Europy po pandemii koronawirusa. – Mamy gotowe, konkretne pomysły. Jeśli rząd nam odmówi, złożymy projekt własnego planu odbudowy Polski do Komisji Europejskiej – zapowiada Proppe.

W drugiej części programu Michał Kolanko komentuje nieporozumienia w partii Porozumienie i pomysł powołania „Koalicji 276”. – Ale przedterminowych wyborów na razie bym nie obstawiał – mówi Kolanko.

„Rzecz W Tym” – wtorek, 09.02.2021 r.  

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.