Porozumienie Gowina. Odszkodowanie Komendy

Za Jarosławem Gowinem stoi przede wszystkim większość posłów Porozumienia, co dla Jarosława Kaczyńskiego czyni go bardziej atrakcyjnym od Adama Bielana – mówi Michał Szułdrzyński komentując konflikt wewnątrz tej partii.

W ubiegłym tygodniu Adam Bielan oraz Kamil Bortniczuk zostali zawieszeni, a następnie wydaleni z Porozumienia, choć chwilę później zostali przywróceni przez partyjny sąd koleżeński, a Bielan ogłoszony szefem partii. Jednak większość parlamentarzystów z ramienia Porozumienia stoi murem za Jarosławem Gowinem. – I w tym momencie pojawia się chyba najważniejsze pytanie, po co ta rozgrywka Jarosławowi Kaczyńskiemu – konstatuje Szułdrzyński.

W drugiej części programu Cezary Szymanek w rozmowie z Wojciechem Tumidalskim komentują zakończony proces w sprawie o zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy za niesłuszne 18-letnie więzienie. – Taki wyrok cieszy, bo nie ma pieniędzy, które mogłyby wynagrodzić Komendzie poniesione przez niego krzywdy – mówi Szymanek, a Tumidalski dodaje: „Teraz najważniejsza jest odpowiedź na pytanie dlaczego doszło do skazania Tomasza Komendy i pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy tego dokonali”.

„Rzecz W Tym” – poniedziałek, 08.02.2021 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. 1 Jerzy Dudek/Fotorzepa, fot. 2 Jan BIELECKI/East News

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl.