Zbigniew Ziobro węglem pali w rządzie PiS

Posłuchaj

Koszty transformacji energetycznej będą liczone w bilionach, a nie miliardach złotych – mówi Barbara Oksińska, dziennikarka „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”.

Rząd przyjął dokument „Polityka Energetyczna Polski do 2040”, w którym zapisano między innymi zmniejszenie wytwarzania energii elektrycznej z węgla do 56 proc. w 2030 r., likwidację wszystkich pieców węglowych do 2040 r. i zamknięcie kopalń do 2049 r. Przeciwko polityce energetycznej w takim kształcie głosowali ministrowie z Solidarnej Polski. – Zbigniew Ziobro postanowił teraz poszukać wyborców Solidarnej Polski wśród górników. Otworzył kolejny front w walce o prymat na prawicy – komentuje Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

„Rzecz W Tym” – czwartek, 04.02.2021 r.

Słuchaj audycji w Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, Acast

Fot. Jerzy Dudek/Fotorzepa

Cezary Szymanek
Prowadzący

Przed radiowym mikrofonem spędził kilkanaście lat swojego zawodowego życia. Przede wszystkim rozmawiając. Część z tych rozmów nagrywał też kamerą, pracując w telewizji. A teraz może robić obie te rzeczy w jednym miejscu, w „Rzeczpospolitej” jest redaktorem naczelnym rp.pl. Laureat kilku nagród dla dziennikarzy ekonomicznych. W wolnych chwilach jest tam, gdzie akurat gra „Archive” lub „Placebo”, jeździ na rowerze i gotuje. Choć coraz więcej czasu oddaje górom.

Odcinek 54