Iga Dolipska, prezeska i co-founderka Supesu Recruitment

Iga Dolipska, prawniczka i zarazem headhunterka była gościem magazynu „Rzecz o Prawie”. Tematem rozmowy były zachodzące na rynku zmiany, obejmujące m.in. oczekiwania wobec pracodawców. Jak pokazał opublikowany niedawno raport Supesu Recruitment, prawnicy, dla których najbardziej oczekiwanym benefitem byłby czterodniowy tydzień pracy, najwyraźniej mają dość wykonywania obowiązków niemal non-stop.

 - Przyjęło się, że w tej branży tak jest. Pytanie, czy rzeczywiście tak musi być - zaznaczyła Dolipska, przypominając, że rozwój nowych technologii, w tym zastosowanie sztucznej inteligencji pozwoli zautomatyzować część procesów i ograniczyć zadania. Największą barierą do pokonania wydaje się zatem ta mentalna.

Prezeska Supesu Recruitment stwierdziła, że po pandemii wrócił rynek pracownika i to kancelarie muszą się dziś bić o najlepszych prawników. Ich menadżerowie powinni zatem lepiej wsłuchiwać się w potrzeby kadry, zwłaszcza, że młodzi prawnicy nie mają dziś większych oporów przed zmianą pracy na taką, która będzie im bardziej odpowiadać. - Średnio co dwa lata rozglądają się za zmianą kancelarii i niekoniecznie chodzi o lepsze zarobki - zaznaczyła Iga Dolipska.

Prowadzący