Bartosz Merczyński, partner w Allen & Overy, A. Pędzich sp. k.

<iframe src="https://embed.acast.com/5d40328bf319c8d37406ad11/640c42f0ae217600113145cf?theme=light" frameBorder="0" width="100%" height="80px"></iframe>

Brak reakcji na kryzys może być bardzo kosztowny. Brak działań naprawczych zazwyczaj powoduje niewypłacalność, niewypłacalność powoduje upadłość, a upadłość powoduje to, że firma znika z rynku. Brak restrukturyzacji to brak odwagi i brak kompetencji osób zarządzających żeby wprowadzać działania, które mają charakter naprawczy – mówił w programie „Rzecz o prawie” Bartosz Merczyński, partner w Allen & Overy, A. Pędzich sp. k.

Pytany, czy dużo firm przeżywa kłopoty finansowe wyjaśnił: – Fala jest przed nami i wszyscy się na nią przygotowują. To fala odroczona w czasie bo wszyscy wieszczyli wielką falę restrukturyzacji pocovidowych. Okazało się jednak, że środki, które rządy wpompowały do gospodarek wydłużyły pas startowy do restrukturyzacji, ale widzimy z zapytań klientów, że i branża finansowa i spółki przygotowują się na restrukturyzacje. Myślę, że to kwestia najbliższych sześciu do dziewięciu miesięcy.

Prowadzący