Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy

Posłuchaj

Jesienna ofensywa Lewicy odbywa się na dwóch polach: programowym i organizacyjnym – mówił gość Michała Kolanki.

Gawkowski zapytany o to czym jest nowy projekt Lewicy, odpowiedział, że jest to pakiet rozwiązań w czterech obszarach.

– Kwestie takie jak gospodarka, edukacja i nowe technologie, zdrowie i polityka społeczna, polityka klimatyczna i zielony ład. Te elementy składają się na poczucie bezpieczeństwa dla Polek i Polaków w sytuacji kryzysowej, ale jednocześnie mają być ofertą dla rządu. Opozycja musi być dziś bardzo merytoryczna, a nie totalna oraz mieć własną propozycję na wyjście z kryzysu, taką propozycję składa Lewica – stwierdził poseł.

Gawkowski odniósł się szerzej do jesiennych planów Lewicy. –  Nasza ofensywa Lewicy odbywa się na dwóch polach. Po pierwsze (pole) programowe: Edukacja, polityka zdrowotna, sprawy dotyczące gospodarki i polityka klimatyczna. Druga noga to sprawy organizacyjne, ruszamy w Polskę konsultować nasz program wyborczy, ale też słuchać Polek i Polaków. Przez najbliższe osiem tygodni weekend w weekend odbędzie się szesnaście kongresów programowych. Tam będziemy słuchać obywateli, NGOs-ów, organizacji społecznych, związków zawodowych, ruchów miejskich i wszystkich ludzi, którzy będą chcieli się z nami spotykać – zapowiedział szef klubu Lewicy.

Poseł skomentował również plany konsolidacyjne SLD i Wiosny.

– 22 Listopada odbędzie się kongres Lewicy, to jest wydarzenie, które będzie łączyło ludzi, którzy uwierzyli w Lewicę w 2019 roku, ale jest również skierowane do ludzi, których chcielibyśmy przyciągnąć. W siedzibie OPZZ-u rozmawialiśmy o kongresie i jego idei, która powinna być nicią przewodnia dla Lewicy na trzy lata, a ukoronowaniem tego będzie połączenie się SLD i Wiosny w grudniu, w jedną partię Nowa Lewica – mówił.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 688