Adam Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy

Posłuchaj

Rafał Trzaskowski jest agresywnym przedstawicielem lewego skrzydła PO. Wszyscy znamy jego dokonania w Warszawie w kwestii seksualizacji dzieci. Myślę że wielu konserwatywnych wyborców PO nie zaakceptuje Trzaskowskiego i może zagłosować na Dudę – mówił gość Michała Kolanki.

Bielan, rzecznik sztabu wyborczego prezydenta Andrzeja Dudy przed wyborami rozpisanymi na 10 maja pytany o to, kiedy marszałek Sejmu Elżbieta Witek wyznaczy nowy termin wyborów odparł, że „decyzja o terminie wyborów jest uzależniona od tempa prac nad zmianami w ordynacji”.

Ustawa utknęła w Senacie jak zwykle, gdy Tomasz Grodzki nie otrzymał jeszcze instrukcji z PO i nie wie co z ustawą robić, więc ją przetrzymuje – dodał Bielan nawiązując do przyjętej przez Sejm 12 maja ustawy o specjalnym trybie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w czasie epidemii, która przewiduje hybrydowy model głosowania (wyborcy mogą wziąć w nim udział w formie tradycyjnej i korespondencyjnej).

Poprzednio Senat 30 dni trzymał ustawę i skutecznie zablokował przeprowadzenie wyborów w konstytucyjnym terminie. Mam nadzieję, że tym razem Tomasz Grodzki wybierze interes państwa i ustawa zostanie przyjęta w przyszłym tygodniu – stwierdził europoseł PiS.

Bielan mówił też jak ważne są wybory prezydenckie dla Zjednoczonej Prawicy. – W ciągu ostatniego półtora roku odnieśliśmy trzy sukcesy w wyborach – w dwóch ostatnich przy rekordowej frekwencji uzyskaliśmy najwyższe poparcie dla jakiejkolwiek partii w Polsce – mówił (chodzi o – kolejno – wybory samorządowe, wybory do PE i wybory parlamentarne – red.). Jeśli przegramy wybory prezydenckie to działalność rządu będzie bardzo utrudniona. Prezydent w Polsce może skutecznie utrudniać działalność rządu, widzimy co się dzieje z Senatem kontrolowanym przez opozycję, a Senat nie ma prawa weta – tłumaczył.

Jeśli Rafał Trzaskowski zostanie prezydentem będzie wetował wszystko jak leci – ocenił również Bielan.

Zdaniem europosła w zwycięstwo w wyborach prezydenckich Rafała Trzaskowskiego oznaczałoby „brutalną wojnę na górze w Polsce, która trwałaby trzy i pół roku”.

Sądzę, że to skutecznie zmobilizuje naszych wyborców – ocenił Bielan.

Michał Kolanko
Prowadzący

Polityką zajmuje się nie tylko zawodowo, ale ona też go… fascynuje. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, był współzałożycielem serwisu 300POLITYKA. W wolnych chwilach czyta, zwłaszcza książki science-fiction i ogląda seriale. Lubi zarówno „Star Treka”, jak i „Pozostawionych” czy „Sukcesję”. Dla relaksu grywa w komputerowe gry RPG i biega.

Odcinek 547